Vishay/Dale CRCW1218887RFKTK
CRCW1218887RFKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218887RFKTK
Brief Description
RES SMD 887 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218887RFKTK.pdf
Availability of CRCW1218887RFKTK
QUANTITY
CRCW1218887RFKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218887RFKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218887RFKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218887RFKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218887RFKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218887RFKTK Details Description
Related parts for CRCW1218887RFKTK
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES FUSE 100 OHM 4W 5% UL AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf