Vishay/Dale CRCW1218909KFKEK
CRCW1218909KFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218909KFKEK
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218909KFKEK.pdf
Availability of CRCW1218909KFKEK
QUANTITY
CRCW1218909KFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218909KFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218909KFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218909KFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218909KFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218909KFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218909KFKEK
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 22V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.8W D 16TSSOP datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 78 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-1640 06000C SFTY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 60POS datasheet.pdf
TIP SINGLE FLAT 1/8" 700F datasheet.pdf