Vishay/Dale CRCW1218910RJNEK
CRCW1218910RJNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218910RJNEK
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218910RJNEK.pdf
Availability of CRCW1218910RJNEK
QUANTITY
CRCW1218910RJNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218910RJNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218910RJNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218910RJNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218910RJNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218910RJNEK Details Description
Related parts for CRCW1218910RJNEK
RES 130 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
POSITIONER TP1068S datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
INSULATOR FOR BU-24,25 SRS YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SURFACE BELT 18X85" A MED datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W CM datasheet.pdf