Vishay/Dale CRCW2010100KFKEF
CRCW2010100KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010100KFKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010100KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010100KFKEF
QUANTITY
CRCW2010100KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010100KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010100KFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010100KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010100KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010100KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010100KFKEF
CABLE D-SUB-AMU15B/AE15M/AFU15B datasheet.pdf
HANDLE BRASS .250"DIA 8/32THR datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3CHAN 2MSPS 32TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 30POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
SPRING CASSETTE datasheet.pdf
PATCH CORD VF-45 TO VF-45 62.5 M datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14.96"L X 10.24"W datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 110A MTK datasheet.pdf