Vishay/Dale CRCW2010100KFKEF
CRCW2010100KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010100KFKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010100KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010100KFKEF
QUANTITY
CRCW2010100KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010100KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010100KFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010100KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010100KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010100KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010100KFKEF
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 40UH 25A 10 MOHM WIRE datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 60A DIN RAIL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
1/4 TURN FASTENER (BLACK) 100 PC datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 4COND WHITE 25' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 9.1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf