Vishay/Dale CRCW2010100RFKEFHP
CRCW2010100RFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010100RFKEFHP
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010100RFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010100RFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010100RFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010100RFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010100RFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010100RFKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW2010100RFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010100RFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010100RFKEFHP
RES SMD 127 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 1MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 56TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 2X4MM QUAD YLW X/X Y/Y datasheet.pdf
BOX S STEEL 13.78"L X 10.24"W datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 29POS 0.50MM R/A datasheet.pdf