Vishay/Dale CRCW2010110KJNTF
CRCW2010110KJNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010110KJNTF
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010110KJNTF.pdf
Availability of CRCW2010110KJNTF
QUANTITY
CRCW2010110KJNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010110KJNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010110KJNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010110KJNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010110KJNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010110KJNTF Details Description
Related parts for CRCW2010110KJNTF
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 192KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 50A 3PHAS PNL 32V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BLUE datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO-214A datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf