Vishay/Dale CRCW201011R5FKEF
CRCW201011R5FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201011R5FKEF
Brief Description
RES SMD 11.5 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201011R5FKEF.pdf
Availability of CRCW201011R5FKEF
QUANTITY
CRCW201011R5FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201011R5FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201011R5FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201011R5FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201011R5FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201011R5FKEF Details Description
Related parts for CRCW201011R5FKEF
RECT BRIDGE GP 200V 0.8A MINIDIP datasheet.pdf
IC TEMP SWTCH PUSH/PULL SOT23A-5 datasheet.pdf
IC LASR CTRLR 1CHAN 5.5V 14TSSOP datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf