Vishay/Dale CRCW2010127KFKEF
CRCW2010127KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010127KFKEF
Brief Description
RES SMD 127K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010127KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010127KFKEF
QUANTITY
CRCW2010127KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010127KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010127KFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010127KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010127KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010127KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010127KFKEF
Connector Header 60 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VARISTOR 90V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 26-43V 2.8A datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 63V 10% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN RCPT HSG MALE 19POS FLANGE datasheet.pdf