Vishay/Dale CRCW201013R7FKEF
CRCW201013R7FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201013R7FKEF
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201013R7FKEF.pdf
Availability of CRCW201013R7FKEF
QUANTITY
CRCW201013R7FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201013R7FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201013R7FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201013R7FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201013R7FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201013R7FKEF Details Description
Related parts for CRCW201013R7FKEF
MMIC AMP 2.5GHZ SOT-26 datasheet.pdf
BRACKET DOUBLE DEVICE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES 2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf