Vishay/Dale CRCW201019K1FKEF
CRCW201019K1FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201019K1FKEF
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201019K1FKEF.pdf
Availability of CRCW201019K1FKEF
QUANTITY
CRCW201019K1FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201019K1FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201019K1FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)