Vishay/Dale CRCW20101M05FKEF
CRCW20101M05FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M05FKEF
Brief Description
RES SMD 1.05M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M05FKEF.pdf
Availability of CRCW20101M05FKEF
QUANTITY
CRCW20101M05FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M05FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M05FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M05FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M05FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M05FKEF Details Description
Related parts for CRCW20101M05FKEF
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SNAP LATCH BLACK 0.142" - 0.228" datasheet.pdf
EVAL MOD AUDIO PWR FOR TPA0252 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
THERMOSTAT CERAMIC 23.9DEG C NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMBIENT/IR LIGHT SENSOR 4DFN datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf