Vishay/Dale CRCW20101M33FKEF
CRCW20101M33FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M33FKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.33M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M33FKEF.pdf
Availability of CRCW20101M33FKEF
QUANTITY
CRCW20101M33FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M33FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M33FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M33FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M33FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M33FKEF Details Description
Related parts for CRCW20101M33FKEF
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL OD 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS 1MM SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 R/A datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AFC 32A Y2 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf