Vishay/Dale CRCW20101M37FKTF
CRCW20101M37FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M37FKTF
Brief Description
RES SMD 1.37M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M37FKTF.pdf
Availability of CRCW20101M37FKTF
QUANTITY
CRCW20101M37FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M37FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M37FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M37FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M37FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M37FKTF Details Description
Related parts for CRCW20101M37FKTF
RES SMD 61.9 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 63V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf
DIA 4MM 1.2MM ROBTC PNP NC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf