Vishay/Dale CRCW20101R02FNEF
CRCW20101R02FNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101R02FNEF
Brief Description
RES SMD 1.02 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101R02FNEF.pdf
Availability of CRCW20101R02FNEF
QUANTITY
CRCW20101R02FNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101R02FNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101R02FNEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101R02FNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101R02FNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101R02FNEF Details Description
Related parts for CRCW20101R02FNEF
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 6.0V SC-82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70A TO-247 datasheet.pdf