Vishay/Dale CRCW20101R10FNTF
CRCW20101R10FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101R10FNTF
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101R10FNTF.pdf
Availability of CRCW20101R10FNTF
QUANTITY
CRCW20101R10FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101R10FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101R10FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101R10FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101R10FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101R10FNTF Details Description
Related parts for CRCW20101R10FNTF
CAP CER 10PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.5V 12A 18W OUTPUT datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 0.32 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf
UPS INTERNATIONAL SMART TOWER datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 4.7K OHM 14SOIC datasheet.pdf