Vishay/Dale CRCW20101R43FNTF
CRCW20101R43FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101R43FNTF
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101R43FNTF.pdf
Availability of CRCW20101R43FNTF
QUANTITY
CRCW20101R43FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101R43FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101R43FNTF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101R43FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101R43FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101R43FNTF Details Description
Related parts for CRCW20101R43FNTF
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 105MA 10.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PIN 10AWG SILVER datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf