Vishay/Dale CRCW20101R50FNTF
CRCW20101R50FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101R50FNTF
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101R50FNTF.pdf
Availability of CRCW20101R50FNTF
QUANTITY
CRCW20101R50FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101R50FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101R50FNTF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101R50FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101R50FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101R50FNTF Details Description
Related parts for CRCW20101R50FNTF
CONN FORK UNINSUL 22-18 AWG #6 datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 20A SCREW TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 357 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf