Vishay/Dale CRCW201021R0FKTF
CRCW201021R0FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201021R0FKTF
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201021R0FKTF.pdf
Availability of CRCW201021R0FKTF
QUANTITY
CRCW201021R0FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201021R0FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201021R0FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201021R0FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201021R0FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201021R0FKTF Details Description
Related parts for CRCW201021R0FKTF
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 620PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 160V 1.5A NMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf