Vishay/Dale CRCW2010221KFKTF
CRCW2010221KFKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010221KFKTF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010221KFKTF.pdf
Availability of CRCW2010221KFKTF
QUANTITY
CRCW2010221KFKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010221KFKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010221KFKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010221KFKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010221KFKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010221KFKTF Details Description
Related parts for CRCW2010221KFKTF
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OVP UVLO 8SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS8416 RCVR datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 15.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TOOL INSERTION TWEEZER 20 GA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf