Vishay/Dale CRCW2010232KFKTF
CRCW2010232KFKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010232KFKTF
Brief Description
RES SMD 232K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010232KFKTF.pdf
Availability of CRCW2010232KFKTF
QUANTITY
CRCW2010232KFKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010232KFKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010232KFKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010232KFKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010232KFKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010232KFKTF Details Description
Related parts for CRCW2010232KFKTF
MOSFET N-CH 40V 1.7A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 3/0AL AWG datasheet.pdf
FUSE 550A 1250V 2BKN/75 AR CU datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
ROLLER BEARING SLEEVES datasheet.pdf
ANT DIVERS 6.5DBI 2.4G 36"RP TNC datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf