Vishay/Dale CRCW2010274KFKEF
CRCW2010274KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010274KFKEF
Brief Description
RES SMD 274K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010274KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010274KFKEF
QUANTITY
CRCW2010274KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010274KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010274KFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010274KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010274KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010274KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010274KFKEF
MOSFET P-CH 55V 31A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 12.45MM datasheet.pdf