Vishay/Dale CRCW2010287KFKTF
CRCW2010287KFKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010287KFKTF
Brief Description
RES SMD 287K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010287KFKTF.pdf
Availability of CRCW2010287KFKTF
QUANTITY
CRCW2010287KFKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010287KFKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010287KFKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010287KFKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010287KFKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010287KFKTF Details Description
Related parts for CRCW2010287KFKTF
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 28QSOP datasheet.pdf
XBEE PRO RS485 EX RPSMA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 6A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.92 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf