Vishay/Dale CRCW201028K7FKEF
CRCW201028K7FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201028K7FKEF
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201028K7FKEF.pdf
Availability of CRCW201028K7FKEF
QUANTITY
CRCW201028K7FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201028K7FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201028K7FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201028K7FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201028K7FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201028K7FKEF Details Description
Related parts for CRCW201028K7FKEF
IDC CABLE-ASN20A/ AE20M / APK20A datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C VERT UNSHLD datasheet.pdf
IC DSP FIXED POINT HP 340-BGA datasheet.pdf
LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI 0-75MV DIP datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf