Vishay/Dale CRCW20102R20FKEFHP
CRCW20102R20FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20102R20FKEFHP
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20102R20FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20102R20FKEFHP
QUANTITY
CRCW20102R20FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20102R20FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20102R20FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20102R20FKEFHP
Related LinksCRCW20102, CRCW20102R20FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20102R20FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20102R20FKEFHP
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
C/A,1.8MM,50/125,XG,LC-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 3.6M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf