Vishay/Dale CRCW20102R80FNEF
CRCW20102R80FNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20102R80FNEF
Brief Description
RES SMD 2.8 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20102R80FNEF.pdf
Availability of CRCW20102R80FNEF
QUANTITY
CRCW20102R80FNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20102R80FNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20102R80FNEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20102R80FNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20102R80FNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20102R80FNEF Details Description
Related parts for CRCW20102R80FNEF
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A SLD TERM datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 3/32" 6.3" datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1.25A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CAP 15F 20% 2.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 7K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf