Vishay/Dale CRCW2010392KFKEFHP
CRCW2010392KFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010392KFKEFHP
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010392KFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010392KFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010392KFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010392KFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010392KFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010392KFKEFHP
Related LinksCRCW20103, CRCW2010392KFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010392KFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010392KFKEFHP
CONN SPRING 46POS DUAL .430 SMD datasheet.pdf
R/A SOLDER HDR PWRBLADE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IP CORE MCDMA SCATT/GATH ECP2M datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A FMALE 5POS 2M datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 26A TO-263AA datasheet.pdf