Vishay/Dale CRCW20103K57FKTF
CRCW20103K57FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103K57FKTF
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20103K57FKTF.pdf
Availability of CRCW20103K57FKTF
QUANTITY
CRCW20103K57FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103K57FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20103K57FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103K57FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20103K57FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103K57FKTF Details Description
Related parts for CRCW20103K57FKTF
CONN HEADER LOPRO STR .100 10POS datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
SENSOR AIR FLOW AMP 20.0 SLPM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 400W datasheet.pdf
CABLE 12POS STR PLUG-OPEN 3.0 M datasheet.pdf
SAFETY MAT 1000X1800MM datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
RES 635.359 OHM 1/2W .002% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf