Vishay/Dale CRCW20103K60FKEF
CRCW20103K60FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103K60FKEF
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20103K60FKEF.pdf
Availability of CRCW20103K60FKEF
QUANTITY
CRCW20103K60FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103K60FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20103K60FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103K60FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20103K60FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103K60FKEF Details Description
Related parts for CRCW20103K60FKEF
RES 137 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR/SEQUENCER 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 0.03UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf