Vishay/Dale CRCW20103R30FNTF
CRCW20103R30FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103R30FNTF
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20103R30FNTF.pdf
Availability of CRCW20103R30FNTF
QUANTITY
CRCW20103R30FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103R30FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20103R30FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103R30FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20103R30FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103R30FNTF Details Description
Related parts for CRCW20103R30FNTF
EVAL MOD FOR BQ24003RGW datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SSR 100VDC 3A 4-32VDC 11MMDR datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 169MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
TOOL INSERTION/REMOVAL 22 GA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8HTSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf