Vishay/Dale CRCW20103R74FKEFHP
CRCW20103R74FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103R74FKEFHP
Brief Description
RES SMD 3.74 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20103R74FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20103R74FKEFHP
QUANTITY
CRCW20103R74FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103R74FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20103R74FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103R74FKEFHP
Related LinksCRCW20103, CRCW20103R74FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103R74FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20103R74FKEFHP
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS TIN WW datasheet.pdf
IC XAUI QUAD EQUAL 44-TQFN datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANG DUAL 8CH 16TSSOP datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 435MA 950 MOHM datasheet.pdf