Vishay/Dale CRCW201041R2FKEFHP
CRCW201041R2FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201041R2FKEFHP
Brief Description
RES SMD 41.2 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201041R2FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201041R2FKEFHP
QUANTITY
CRCW201041R2FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201041R2FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201041R2FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201041R2FKEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW201041R2FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201041R2FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201041R2FKEFHP
IC FREQ SYNTH DUAL 24LAMINATECSP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BACKSHELL 25POS Q-LOCK DIECAST datasheet.pdf
CAP CER 10PF 6.3KV C0H RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 342 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG VLT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC XMITTER 315MHZ ASK 8SOIC datasheet.pdf