Vishay/Dale CRCW201043R0JNTF
CRCW201043R0JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201043R0JNTF
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201043R0JNTF.pdf
Availability of CRCW201043R0JNTF
QUANTITY
CRCW201043R0JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201043R0JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201043R0JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201043R0JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201043R0JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201043R0JNTF Details Description
Related parts for CRCW201043R0JNTF
IDC CABLE - HKR26H/AE26G/HPK26H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 6.6A I2PAK datasheet.pdf
RES 0.051 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PADDLE LEVER SPST 3A QC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
1500 TB RIS CLA WF SOLID datasheet.pdf
CRYSTAL 16.000000MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf