Vishay/Dale CRCW2010470RJNEFHP
CRCW2010470RJNEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010470RJNEFHP
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010470RJNEFHP.pdf
Availability of CRCW2010470RJNEFHP
QUANTITY
CRCW2010470RJNEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010470RJNEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010470RJNEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010470RJNEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW2010470RJNEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010470RJNEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010470RJNEFHP
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC 1210 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050" datasheet.pdf