Vishay/Dale CRCW2010470RJNEFHP
CRCW2010470RJNEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010470RJNEFHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010470RJNEFHP.pdf
Availability of CRCW2010470RJNEFHP
QUANTITY
CRCW2010470RJNEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010470RJNEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010470RJNEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010470RJNEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW2010470RJNEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010470RJNEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010470RJNEFHP
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN datasheet.pdf
IC TXRX HOTLINK 100-LBGA datasheet.pdf
IC POT DPP 32TAP U/D SOT23-8 datasheet.pdf
RF MODULE 802.15.4 W/ANT SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 5POS SLD CUP datasheet.pdf
EVAL BOARD WT21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC datasheet.pdf