Vishay/Dale CRCW20104K99FKEFHP
CRCW20104K99FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104K99FKEFHP
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20104K99FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20104K99FKEFHP
QUANTITY
CRCW20104K99FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104K99FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20104K99FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104K99FKEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW20104K99FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104K99FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20104K99FKEFHP
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 150X150X2MM datasheet.pdf
TERMINATOR/90075/PLUG 8/8 datasheet.pdf
I2 DIE OF 1903200220 INSUL.FIQD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf