Vishay/Dale CRCW20104R75FNTF
CRCW20104R75FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104R75FNTF
Brief Description
RES SMD 4.75 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104R75FNTF.pdf
Availability of CRCW20104R75FNTF
QUANTITY
CRCW20104R75FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104R75FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104R75FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104R75FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104R75FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104R75FNTF Details Description
Related parts for CRCW20104R75FNTF
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 85POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 10MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
HAR-BUS HM FL TYP AB25 OHNE SCHI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CAP 3400F 2.85V THREADED datasheet.pdf