Vishay/Dale CRCW2010510KFKTF
CRCW2010510KFKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010510KFKTF
Brief Description
RES SMD 510K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010510KFKTF.pdf
Availability of CRCW2010510KFKTF
QUANTITY
CRCW2010510KFKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010510KFKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010510KFKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010510KFKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010510KFKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010510KFKTF Details Description
Related parts for CRCW2010510KFKTF
IC SENSOR TEMP/CONTROLLER 8DIP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
IC EMI FILTER MMC ESD PROT 11CSP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
RES 110 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf