Vishay/Dale CRCW2010511RFKEFHP
CRCW2010511RFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010511RFKEFHP
Brief Description
RES SMD 511 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010511RFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010511RFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010511RFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010511RFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010511RFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010511RFKEFHP
Related LinksCRCW20105, CRCW2010511RFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010511RFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010511RFKEFHP
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RELAY BLK TRM CBL 2M datasheet.pdf
3M 4910 VHB 3/4" X 4" - 5/PACK datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT STR PCB datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 4.56A 17 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf