Vishay/Dale CRCW2010523RFKEF
CRCW2010523RFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010523RFKEF
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010523RFKEF.pdf
Availability of CRCW2010523RFKEF
QUANTITY
CRCW2010523RFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010523RFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010523RFKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010523RFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010523RFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010523RFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010523RFKEF
RES SMD 390 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONSOLE datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf