Vishay/Dale CRCW201052K3FKTF
CRCW201052K3FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201052K3FKTF
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201052K3FKTF.pdf
Availability of CRCW201052K3FKTF
QUANTITY
CRCW201052K3FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201052K3FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201052K3FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201052K3FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201052K3FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201052K3FKTF Details Description
Related parts for CRCW201052K3FKTF
SWITCH MINI 6A SPST HINGE.250"QC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC TRANS RF LDMOS 915MHZ 780-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf