Vishay/Dale CRCW20105K10FKEF
CRCW20105K10FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105K10FKEF
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105K10FKEF.pdf
Availability of CRCW20105K10FKEF
QUANTITY
CRCW20105K10FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105K10FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105K10FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105K10FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105K10FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105K10FKEF Details Description
Related parts for CRCW20105K10FKEF
IC IF SUBSYSTEM GEN-PURP 48LFCSP datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 4BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN INTERFACE ONE PC 1MM 40POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 100A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W DO214AC datasheet.pdf