Vishay/Dale CRCW20105M10FKTF
CRCW20105M10FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105M10FKTF
Brief Description
RES SMD 5.1M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105M10FKTF.pdf
Availability of CRCW20105M10FKTF
QUANTITY
CRCW20105M10FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105M10FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105M10FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105M10FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105M10FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105M10FKTF Details Description
Related parts for CRCW20105M10FKTF
RES SMD 0.33 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V D 6500MAH NIMH datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CABLE CPU BUS EXP 30 CM datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 20KV Z5U DISK datasheet.pdf