Vishay/Dale CRCW20105M23FKEF
CRCW20105M23FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105M23FKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.23M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105M23FKEF.pdf
Availability of CRCW20105M23FKEF
QUANTITY
CRCW20105M23FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105M23FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105M23FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105M23FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105M23FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105M23FKEF Details Description
Related parts for CRCW20105M23FKEF
THERMISTOR PTC OCP 10 OHM 25C datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 75MA 19 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LENS RGBX OVAL 48X32DEG MCE datasheet.pdf
MQS SOCKET CONTACT datasheet.pdf
040-3 MLC PLUG HSG ASSY 24P datasheet.pdf
CODE COMPOSER STUDIO IDE datasheet.pdf
RES 220 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf