Vishay/Dale CRCW20105R49FNTF
CRCW20105R49FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105R49FNTF
Brief Description
RES SMD 5.49 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105R49FNTF.pdf
Availability of CRCW20105R49FNTF
QUANTITY
CRCW20105R49FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105R49FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105R49FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105R49FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105R49FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105R49FNTF Details Description
Related parts for CRCW20105R49FNTF
DIODE MODULE 1KV 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1A SMA datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 2% 500V SMD datasheet.pdf
DIODE PIN 200V 250MW SC-79 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 32COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 24QFN datasheet.pdf
REFLECTOR 1POS 45MM RND 22MM H datasheet.pdf