Vishay/Dale CRCW201062K0FKEFHP
CRCW201062K0FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201062K0FKEFHP
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201062K0FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201062K0FKEFHP
QUANTITY
CRCW201062K0FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201062K0FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201062K0FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201062K0FKEFHP
Related LinksCRCW20106, CRCW201062K0FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201062K0FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201062K0FKEFHP
Crystal 28.3220MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 22-26 AWG 0.110" (2.79mm), 0.125" (3.18mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 16POS datasheet.pdf
SWITCH SPDT 2A LEVER SOLDER 125V datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
HPP V4 HYBRID SINGLE ENDED CABLE datasheet.pdf
SOLDER PASTE GC 10 SAC305T4 885 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf