Vishay/Dale CRCW2010680RJNTT
CRCW2010680RJNTT picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010680RJNTT
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010680RJNTT.pdf
Availability of CRCW2010680RJNTT
QUANTITY
CRCW2010680RJNTT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010680RJNTT
Internal Part NumberEIS-CRCW2010680RJNTT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010680RJNTT
Related LinksCRCW2010, CRCW2010680RJNTT Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010680RJNTT Details Description
Related parts for CRCW2010680RJNTT
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 320MA 610 MOHM datasheet.pdf
MCU 8BIT 60KB FLASH MEM 32-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ACCESSORY SFP CAGE PLUG datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 14.72V 500MW SOD323F datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf