Vishay/Dale CRCW201069R8FKTF
CRCW201069R8FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201069R8FKTF
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201069R8FKTF.pdf
Availability of CRCW201069R8FKTF
QUANTITY
CRCW201069R8FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201069R8FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201069R8FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201069R8FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201069R8FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201069R8FKTF Details Description
Related parts for CRCW201069R8FKTF
SSR OCMOS FET 1.8A NO 6-DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 81MAPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 5M CONNECTOR BOTH ENDS datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf