Vishay/Dale CRCW20106M80FKEF
CRCW20106M80FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20106M80FKEF
Brief Description
RES SMD 6.8M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20106M80FKEF.pdf
Availability of CRCW20106M80FKEF
QUANTITY
CRCW20106M80FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20106M80FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20106M80FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20106M80FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20106M80FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20106M80FKEF Details Description
Related parts for CRCW20106M80FKEF
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLIP SNWV SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT89R-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
ANT&ENCL 5GHZ 19DBI 8" U.FL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf