Vishay/Dale CRCW20106R20JNTF
CRCW20106R20JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20106R20JNTF
Brief Description
RES SMD 6.2 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20106R20JNTF.pdf
Availability of CRCW20106R20JNTF
QUANTITY
CRCW20106R20JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20106R20JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20106R20JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20106R20JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20106R20JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20106R20JNTF Details Description
Related parts for CRCW20106R20JNTF
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 54.9KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FILTER LC TYPE 200MHZ STD 0603 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 5 POS SMD datasheet.pdf